EU version

Dopravci budou mít více času na podání nabídky pro provoz rychlíků mezi Prahou a Jihlavou

Dopravci budou mít více času na podání nabídky pro provoz rychlíků mezi Prahou a Jihlavou
foto: Archives/Dopravci budou mít více času na podání nabídky pro provoz rychlíků mezi Prahou a Jihlavou
15 / 04 / 2022

Ministerstvo dopravy prodloužilo dopravcům o pět měsíců termín pro předložení nabídek na provoz rychlíků na lince R9 Praha – Jihlava/Brno. Důvodem jsou dopady doznívající pandemie covidu-19 a ruské agrese na Ukrajině. Současná situace může dopravcům komplikovat tvorbu nabídky pro soutěž. Nový nejzazší termín je stanoven na 15. září 2022.

„Jsme přesvědčeni o tom, že prodloužení lhůty vytvoří zájemcům příznivější podmínky pro podání nabídek v takto významné soutěži, která předpokládá nasazení nového vozového parku a plnění zakázky na dobu patnáct let,“ říká ministr dopravy Martin Kupka.

Prodloužení může podle ministerstva dopravy pomoci i dodavatelům vozidel pro dopravce v těchto soutěžích, protože i na ně současná situace může dopadat a nemusí pro ně v tuto chvíli být jednoduché garantovat plnění podmínek nabídkového řízení. Veškerá další ustanovení nabídkové dokumentace zůstávají nezměněna.

Státem objednávané rychlíky na lince R9 budou jezdit mezi Prahou, Havlíčkovým Brodem, s větvením na Jihlavu a Brno. Každých 120 minut tak pojede přímý vlak z Prahy přes Havlíčkův Brod do Brna a každých 120 minut pak přímý vlak spojující Prahu a Jihlavu, čímž dojde k výraznému zlepšení dopravního propojení tohoto krajského města.

 

Zdroj: Tiskové zprávy MD

Tagy