EU version

Detektivové prověřovali zakázky na náhradní autobusovou dopravu. ČD už se ve spolupráci s policií podaly trestní oznámení.

Detektivové prověřovali zakázky na náhradní autobusovou dopravu. ČD už se ve spolupráci s policií podaly trestní oznámení.
foto: České dráhy/České dráhy
21 / 12 / 2021

Kauza českého fotbalu, která probíhá kolem Romana Berbra a Romana Rogoze a momentálně hýbe sportem přinesla i nečekaná zjištění. Odposlechy, pořízeny pod krycím názvem Šváb, se netýkají jenom fotbalových zápasů, ale i Českých drah. Národní dopravce už celou situaci aktivně řeší a ve spolupráci s policií podal už i trestní oznámení.

Podle odposlechů byly ve spojitosti s Českými drahami řešeny veřejné zakázky na náhradní autobusovou dopravu. Funkcionář pražského FC Slavoj Vyšehrad Rogoz měl po telefonu spolu s ostatními lidmi, mezi které patřil například sportovní ředitel FK Ústí nad Labem Petr Heidenreich řešit, jakým způsobem by se daly tyto zakázky získat.

Veřejné zakázky na autobusovou dopravu získávali díky tomu, že měli v Českých drahách „svého člověka“. Měl by jím být Albert Oláh, který v ČD zodpovídal právě za zakázky v rámci osobní dopravy. Ve společných rozhovorech mu přezdívali Pacička. Díky němu měla skupina všechny tendry pod dohledem.

České dráhy na vzniklou situaci reagovaly obratem. Přesto, že doposud nebyl z manipulace veřejných zakázek nikdo obviněn, ukončily pracovní pomě s Albertem Oláhem - „Pacičkou“. Podle informací od tiskového mluvčího ČD, Lukáše Kubáta, národní dopravce spolupracuje s policií a ve věci už dokonce podal trestní oznámení. O dalším vývoji této kauzy Vás budeme informovat.

Tagy