EU version

Velvyslanec Fedor Rosocha a ministryně hospodářství Srbské republiky Andjelka Atanasković společně navštívili Tatravagonka Bratstvo v Subotici

Velvyslanec Fedor Rosocha a ministryně hospodářství Srbské republiky Andjelka Atanasković společně navštívili Tatravagonka Bratstvo v Subotici
foto: Tatravagonka Bratstvo/Tatravagonka Bratstvo
18 / 11 / 2021

Začátkem litopadu přijali společnosti Blackhorse v Sombore a Tatravagonka Bratstvo v Subotici vzácné hosty. Navštívit se je rozhodli velvyslanec Slovenské republiky v Bělehradu Fedor Rosocha a ministryně hospodářství Srbské republiky Andjelka Atanasković, aby jednali s vedením společnosti a absolvovali prohlídku výrobních prostor.

Nápad uskutečnit setkání přišel ze strany velvyslance a stal se součástí kroků před 10. zasedáním Smíšené slovensko-srbské komise pro hospodářskou spolupráci, která proběhla 9. a 10. listopadu v Bratislavě. Komisi předsedá právě ministryně Andjelka Atanasković spolu ministrem hospodářství Slovenské republiky Richardem Sulíkem. Po návštěvě ve společnosti Blackhorse zamířili do závodu Tatravagonka Bratstvo v Subotici, který už 10 let patří pod slovenský koncern Tatravagonka Poprad.

Tatravagonka Poprad je dnes jedním z největších producentů nákladních vagónů v Evropě. Po vybudování nové výrobní haly v roce 2019 chce společnost pokračovat v rozšiřování výroby. „Těší mě, že i díky podpoře ministerstva hospodářství společnost prosperuje a zaměstnává čím dál víc pracovníků. Tatravagonka Bratstvo je výborným příkladem úspěšné slovensko-srbské spolupráce,“ dodala ministryně. „Prítomnosť pani ministerky je dôkazom toho, že Srbsko chce naďalej podporovať investície a spoločnosti, ktoré prispievajú k zvyšovaniu životnej úrovne a zamestnanosti v regióne. Úspešný príbeh, ktoré oba závody píšu vďaka slovenským majiteľom, môže byť inšpiráciou aj pre ďalšie slovenské spoločnosti, ktoré majú o srbský trh záujem. Verím, že v nasledujúcom období spoluprácu medzi našimi krajinami prehĺbime a dosiahneme konkrétne výsledky v ekonomickej spolupráci,“ uvedl velvyslanec Rosocha.

Tagy

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace