EU version

Už zítra proběhne v Plzni Národní den železnice. Budeme u toho!

Už zítra proběhne v Plzni  Národní den železnice. Budeme u toho!
foto: Archiv/Už zítra proběhne v Plzni Národní den železnice. Budeme u toho!
24 / 09 / 2022

Už zítra se v areálu plzeňského depa uskuteční velkolepá akce Národní den železnice 2022. Akce přivítá desítky kusů historické i moderní železniční techniky Českých drah a jejich partnerů. Areál bude již tradičně rozdělen do tří světů – světa historie, změny a zábavy. Počítá se i s tradiční noční show. Redakce RT bude u toho a přinese vám čerstvou reportáž přímo z místa.

Program sobotního dne bude opravdu pestrý. Návštěva areálu vás zaveden do světa historie, změn, nebo zábavy. Návštěvníci budou například svědky toho, jak ze stanice Plzeň hl.n. odjedou všechny speciální nostalgické parní vlaky do okolí. Dojde i na prezentace techniky, kterou bude prezentovat nejen národní dopravce, ale také dceřiné společnosti – např. ČD Cargo.

Denní program pak bude zakončen exkluzivní světelnou show, která dle pořadatelů bude plná nejen historických železničních skvostů. Programem na pódiu bude provázet moderátor Pavel Cejnar a o hudební podkres se postará DJ Aleš Matoušek.

Areál se otevře od 9 hod s předpokládaným koncem v 17 hodin. V 19:30 dojde k otevření areálu pro vstup na Noční show, která vypukne ve 20 hodin. 

Tagy