EU version

Terminál v Mošnově nabízí projekty pro ČD Cargo Logistics. Spolupráce mezi Innofreight a ČD Cargo pokračuje

Terminál v Mošnově nabízí projekty pro ČD Cargo Logistics. Spolupráce mezi Innofreight a ČD Cargo pokračuje
foto: Archiv/Terminál v Mošnově nabízí projekty pro ČD Cargo Logistics. Spolupráce mezi Innofreight a ČD Cargo pokračuje
25 / 10 / 2022

Za účasti hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka, primátora města Ostravy Tomáše Macury a zástupců majitelů významných společností z oblasti logistiky byl 19. října 2022 slavnostně zahájen provoz terminálu kombinované dopravy „Terminál Mošnov“. Díky své ideální strategické poloze v blízkosti českých, slovenských a polských hranic terminál významně prospěje rozvoji moravskoslezského regionu, rovněž i krajů a zemích sousedících a propojí je se všemi evropskými přístavy, jak v severní a západní Evropě, tak v adriatické části tohoto regionu.

Kontejnerový terminál se nachází v rozsáhlé průmyslové zóně, v těsné blízkosti mezinárodního Letiště Leoše Janáčka. Jeho poloha umožňuje přístup na dálniční síť a komunikace prvních tříd. Dále disponuje přímým elektrifikovaným spojením na železniční koridor. Provázanost terminálu s dopravní infrastrukturou je na vynikající úrovni. Nový terminál je schopný odbavovat ISO námořní kontejnery, výměnné nástavby a LKW návěsy a uspokojit veškeré přepravní a logistické potřeby přilehlých regionů a zákazníků v nich působících. Operátorem terminálu kombinované dopravy jsou čtyři partneři – společnost Innofreight Czech Republic, Medlog Czech Republic, Budamar Logistics, ČD Cargo Logistics. Jeho výstavbu zastřešila společnost Concens.

Pro ČD Cargo je intermodalita jedním ze čtyř strategických pilířů, na kterých staví svoji budoucnost. Se společností Innofreight spolupracujeme již více než 15 let a věřím, že nyní, po otevření nového terminálu v Mošnově, se naše spolupráce ještě prohloubí. Ve spolupráci s naší stoprocentní dceřinou společností ČD Cargo Logistics připravujeme několik nových projektů, ve kterých Mošnov hraje velmi důležitou roli,“ řekl při slavnostním otevření předseda představenstva ČD Cargo, Tomáš Tóth.

 

 

 

Zdroj: Tiskové zprávy ČD Cargo

Tagy