EU version

Severovýchodní Anglie přišla o plánovanou vysokorychlostní železniční síť HS2

Severovýchodní Anglie přišla o plánovanou vysokorychlostní železniční síť HS2
foto: Archiv/Severovýchodní Anglie přišla o plánovanou vysokorychlostní železniční síť HS2
22 / 11 / 2021

Vysokorychlostní železniční síť plánovaná na severovýchodě Anglie je oficiálně zrušena. Ministr dopravy Grant Shapps tuto zprávu oznámil minulý týden v Dolní sněmovně. Východní část, která měla spojit Nottingham, Sheffield a Leeds s hlavní tratí East Coast Main Line, se stavět nebude. HS2, jak je projekt běžně označován, bude jezdit z Londýna do Birminghamu s odbočkami do Manchesteru a napojením na West Coast Main Line v Crewe nebo Wiganu.

Proti tomuto Integrovanému železničnímu plánu britské vlády se strhla bouře protestů. Z titulků tohoto dokumentu byla ukradena zpráva, že vysokorychlostní spojení do East Midlands a Yorkshiru bylo zastaveno. Kritici tvrdí, že se tím rozvoj železnice odsouvá o více než deset let. Kritici projektu však tuto zprávu přivítali jako obrovské vítězství.

Mezi představiteli komunit na severu Anglie převládá vztek. Spolu se zrušením široce pojaté severojižní části sítě HS2 byly zrušeny i plány na speciální vysokorychlostní trať vedoucí z východu na západ, která by spojovala Leeds, Manchester a Liverpool. Změna plánů nemá vliv na proces výstavby trati mezi Londýnem a Birminghamem, která je v současné době největším evropským inženýrským projektem a kterou řídí společnost HS2 Limited, jež byla zřízena za účelem realizace projektu.

Tagy

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace