EU version

Rail Cargo Group má logistické centrum v Praze

Rail Cargo Group má logistické centrum v Praze
foto: Rail Cargo Group/Rail Cargo Group má logistické centrum v Pra
17 / 08 / 2021

Rail Cargo Group, přepravce ze skupiny ÖBB má ve svém portfoliu další významný objekt - logistické centrum v Praze-Malešicích. Česká republika je díky své strategické poloze jednou z nejdůležitějších logistických lokalit ve střední Evropě, na křižovatce koridoru ze severu a jihu a z východu na západ. Význam tohoto objektu zvětšuje skutečnost, že sklad v Malešicích je jednou z mála logistických lokalit v české metropoli s fungující 400 m dlouhou vlečkou.

Sklad v Praze -Malešicích má rozlohu téměř 30 000 m² - z toho je 9 700 m² krytých skladovacích prostor plus 20 000 m² nekrytých. Nabídka služeb RCG zahrnuje překládku, skladování a vyskladňování, cross-docking, paletizaci, nakládku kontejnerů. Lokalizace skladu je ideální zejména pro intermodální spoje, s použitím železniční a kamionové dopravy.

Skupina ÖBB Rail Cargo Group jako přední operátor nabízí přepravu z České republiky do a z nejdůležitějších přístavů a terminálů v Evropě a Asii.  Klíčové pro přepravce jsou spojení do a z přístavů v Německu- Bremerhaven a Hamburk, jadranského Koperu, Terstu, Rijeky. Také polského Gdaňsku, nebo přeprava z a do terminálů v Bratislavě Žilina (SR), Vratimov a Paskov (ČR) a do Kaliningradu (RU).

Kromě toho objektu v Česku má RCG kontejnerové terminály v Brně, Mělníku, Ostravě a Přerově.

Tagy