EU version

Přístav Gdaňsk: Nejrychleji rostoucí přístav je jedničkou v kontejnerové přepravě

Přístav Gdaňsk: Nejrychleji rostoucí přístav je jedničkou v kontejnerové přepravě
foto: Tomasz Dresler / PortGdansk.pl / Public domain/Polský přístav
29 / 12 / 2023

Gdaňský přístav je za poslední desetiletí nejrychleji rostoucím evropským přístavem. Jsou jedničkou kontejnerové přepravy a dvojkou všeobecné námořní v Baltském moři.

Tento univerzální přístav se pyšní tím, že jako jediný baltský přístav přijímá největší zaoceánské lodě z celého světa. V terminálech probíhá překládka různých typů nákladu, počínaje uhlím, palivy, obilím a hnojivy, přes vozidla, techniku, po nadrozměrné náklady. V přístavu tak působí více než 100 společností z různých odvětví, především petrochemického průmyslu, energetiky, potravinářství a stavebnictví. V roce 2023 dosáhly manipulační kapacity přístavu neuvěřitelných 80 milionů tun.

Gdaňský přístav je jediný baltský přístav, který udržuje přímá kontejnerová spojení s Čínou. Momentálně provozujeme 15 pravidelných zaoceánských kontejnerových spojů. Zboží přijímáme a dále zasíláme do Evropy, Asie, Spojených států a zemí střední a jižní Ameriky. Další výhodou přístavu je výhodná poloha a napojení na silniční a železniční síť. Pro asijské trhy je Gdaňsk vstupní bránou do střední a východní Evropy, tedy nejrychleji rostoucího regionu Evropské unie.

Zdroj: portgdansk.pl


Tagy