EU version

Polští strojvůdci se bojí jezdit do Běloruska. Kvůli migrační krizi na hranicích volají po přerušení železniční dopravy přes přechod Kuźnica Białostocka.

Polští strojvůdci se bojí jezdit do Běloruska. Kvůli migrační krizi na hranicích volají po přerušení železniční dopravy přes přechod Kuźnica Białostocka.
foto: Leonid Schenglov/BelTA, Zdroj: Reuters/Polští strojvůdci se bojí jezdit do Běloruska. Kvůli migrační krizi na hranicích volají po přerušení železniční dopravy přes přechod Kuźnica Białostocka.
21 / 11 / 2021

Odborový svaz strojvedoucích v Polsku zaslal vedení PKP CARGO, PKP S.A. a Ministerstvu infrastruktury dopis ohledně skutečného ohrožení bezpečnosti strojvedoucích v přeshraniční nákladní vlakové dopravě s Běloruskem.

Železniční odboráři ve svém dopise uvádí, že vlaky na běloruskou stranu jsou vedeny přes oblasti, které jsou v současné době obsazeny migranty, stejně jako běloruskými pohraničníky a běloruskou armádou. Tyto skupiny jsou vůči Polsku nepřátelsky naladěny. To představuje reálné ohrožení životů a zdraví posádek vlaků. Zároveň to představuje hrozbu železničních nehod, které by mohly být způsobeny iracionálním chováním uprchlíků, kteří se pokoušejí v těchto vlacích dostat se do Polska

Strojvedoucí varují, že v současné napjaté situaci na hranicích s Běloruskem je realizace železniční dopravy přes hraniční přechod v Kuźnica Białostocka, ale i na dalších hraničních přechodech s Běloruskem, ohrožena potenciální provokací. Nákladní vagony na vlacích vjíždějících do Polska z Běloruska mohou být využity k nelegální přepravě velkých skupin migrantů nebo dokonce běloruských speciálních jednotek.

Vzhledem k výše uvedenému odboráři žádají o zásah, aby byla v této věci přijata příslušná opatření z hlediska zajištění bezpečnosti při realizaci železniční přepravy do Běloruska.

Tagy

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace