EU version

PKP CARGO INTERNATIONAL je prvním dopravcem v ČR, s osvědčení ECM v plném rozsahu

PKP CARGO INTERNATIONAL je prvním dopravcem v ČR, s osvědčení ECM v plném rozsahu
foto: PKP CARGO INTERNATIONAL/PKP CARGO INTERNATIONAL je prvním dopravcem v ČR, s osvědčení ECM v plném rozsahu
09 / 08 / 2021

Na konci května proběhlo v sídle společnosti a na vybraných pracovištích provozního úseku jednání s Drážním úřadem, po jehož úspěšném absolvování společnost získala osvědčení pro subjekty odpovědné z údržbu pro všechna drážní vozidla (známý ve zkratce jako ECM).

Toto osvědčení se skládá z několika částí, a to funkce rozvoje údržby, funkce řízení údržby a funkce provádění údržby. Společnost má již několik let zavedenu část funkce provádění údržby, přičemž v roce 2019 bylo osvědčení rozšířeno o systém rozvoje a řízení údržby, které pro PKP CARGO INTERNATIONAL původně prováděla dceřiná společnost AWT ROSCO.

V roce 2019 však vyšlo nové zařízení komise (EU) 2019/779, které stanovilo, že ECM musí mít každý subjekt provádějící údržbu (původně se jednalo o dobrovolnou certifikaci) a bylo nutné získat toto osvědčení pro všechna drážní vozidla nejpozději do července 2022. Pro společnost PKP CARGO INTERNATIONAL to znamenalo implementovat systém také do oprav lokomotiv a speciálních hnacích vozidlech (traťové speciální stroje).

Na žádost Drážního úřadu byla certifikace pro všechny dotčené provozní oblasti úspěšně provedena již tento rok a společnost PKP CARGO INTERNATIONAL je tak prvním dopravcem v ČR, který toto osvědčení v plném rozsahu vlastní.

Tagy

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace