EU version

PKP CARGO a Polské přístavy spojily síly pro optimalizaci přepravy a vývozu obilí z Ukrajiny

PKP CARGO a Polské přístavy spojily síly pro optimalizaci přepravy a vývozu obilí z Ukrajiny
foto: Archiv/PKP CARGO a Polské přístavy spojily síly pro optimalizaci přepravy a vývozu obilí z Ukrajiny
28 / 04 / 2023

Perspektivy a možnosti rozvoje překladišť v námořních přístavech v Gdaňsku a Gdyni v souvislosti s ukrajinským vývozem obilí byly hlavními tématy setkání, kterého se na pozvání ministra infrastruktury Andrzeje Adamczyka zúčastnil generální ředitel společnosti PKP CARGO Dariusz Seliga.

Setkání, které se konalo nejprve v přístavu v Gdaňsku a poté v Gdyni, se zúčastnili zástupci správních rad obou přístavů, společnosti PKP Polish Railway Lines a speditérů.

Diskutovalo se o překládkových kapacitách přístavů a jejich terminálů a o kapacitě železničních a silničních dopravců pro vývoz obilovin po moři a v tranzitu z Ukrajiny. Byl rovněž přijat závazek, že se brzy uskuteční další schůzka, na níž budou vypracovány pokyny pro další činnost.

"Pro společnost PKP CARGO je téma přepravy obilí klíčové. Proto jsem přijal pozvání pana ministra na dnešní jednání s velkým nasazením a jsem rád, že se mohu zúčastnit tak zásadních jednání z pohledu země i naší společnosti," řekl Dariusz Seliga, generální ředitel PKP CARGO.

Zdroj: PKP CARGO

 

Tagy