EU version

LTG Cargo Ukraine stojí na prahu transformační iniciativy. Cílem je konfigurace tranzitu obilí

LTG Cargo Ukraine stojí na prahu transformační iniciativy. Cílem je konfigurace tranzitu obilí
foto: LTG Cargo Ukraine na LinkedIn/LTG Cargo Ukraine stojí na prahu transformační iniciativy. Cílem je konfigurace tranzitu obilí
31 / 08 / 2023

S blížící se sezónou přepravy obilí stojí společnost LTG Cargo Ukraine na prahu transformační iniciativy, jejímž cílem je změnit konfiguraci tranzitu obilí z Ukrajiny do přístavu Klaipeda. Kromě zavedených tras přes Vagodin a Mostyska II společnost plánuje dvě další cesty prostřednictvím trasy Izov-Wola Baranvoska-Trakiškiai-Kaunas/Klaipėda a trasy Izov-Slawkow-Kaunas.

Důležitým aspektem této iniciativy je strategické využití polské širokorozchodné železniční tratě LHS. Společnost nedávno upevnila spolupráci s PKP LHS, rozsáhlou širokorozchodnou železnicí, která se táhne od polsko-ukrajinských hranic u Hrubieszowa hluboko do Polska a končí na terminálu ve Sławkowě u Katovic.

Tato spolupráce symbolizuje rostoucí působnost společnosti LTG Cargo v Polsku a na Ukrajině a podtrhuje klíčovou roli, kterou tyto země hrají ve strategii společnosti v oblasti přepravy obilí. Vlaky s obilím budou v rámci této strategické spolupráce jezdit z Izova do terminálů Wola Baranowska nebo Sławków. Následně bude obilí přes hraniční přechod Trakiškiai přepraveno do litevského Kaunasu. Odtud bude směřovat do přístavu Klaipeda, kde bude připraveno pro námořní tranzit. Pozoruhodné je, že společnost LTG Cargo je ve svých přepravních metodách inovativní a testuje přechod vagonů z Ukrajiny pomocí změny podvozků, což umožňuje, aby náklad zůstal v ukrajinských vagonech při cestě přes Polsko do Litvy, kde je podobně využíván široký rozchod.

Zdroj informací: LTG Cargo Ukraine na LinkedIn

Tagy