EU version

GCU: Doporučení pro přechodná ustanovení k údaji o hodnotě zajišťovací síly a k umisťování varovných nálepek před vysokým napětím prodlouženo

GCU: Doporučení pro přechodná ustanovení k údaji o hodnotě zajišťovací síly a k umisťování varovných nálepek před vysokým napětím prodlouženo
foto: Archiv - tiskové materiály/Železnice
05 / 01 / 2022

Sdělení řídícího výboru GCU z 1. března a 5. května roku 2021 obsahovala doporučení, kterými se řídily smluvní strany GCU. Přesto, že doporučení napomohla k redukci zbytečných narušení železniční nákladní dopravy, všechny související problémy se nevyřešily. Nastala tedy nutnost další diskuse v průběhu roku 2022, po kterých by mělo dojít k novým úpravám. Změny však nenabydou účinnosti dříve jak 1. ledna roku 2023.

Doporučení se týkají nápisů na vozech a varovných nálepek pro vysoké napětí. Vzhledem k rozdílu v kalkulaci údajů o zajišťovací síle pracuje Evropská agentura pro železnice (ERA) na možné úpravě, která na jednu stranu předpokládá sílu v závislosti na tření mezi brzdovým špalíkem a kolem, na druhou stranu adhezi mezi kolem a kolejnicí. GCU doporučuje s vozy postrádajícími údaj o zajišťovací síle v kN zacházet dle doporučení z 1. března 2021, tedy použít nálepku M s kódem poškození 6. 1. 1. 5.

Doporučení ohledně varovných nálepek pro vysoké napětí poukazuje na zpřesnění definice vozů bez stupaček a žebříků, jejichž změna bude zapracována až ve verzi pro rok 2023. GCU navrhuje vozy bez stupaček a žebříků s chybějícími varovnými nálepkami označit nálepkou M s kódem poškození 6. 1. 1. 12. Obdobně se zachází s vozy disponujícími stupačkami a žebříky. V případě absence jedné varovné nálepky dojde k použití nálepky K, v případě absence obou nálepek dojde k vyřazení vozu. 

Tagy

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace