EU version

Exkluzivní vyjádření poslanců podvýboru pro dopravu. Co si myslí o jmenování nových členů představenstva ČD Cargo?

Exkluzivní vyjádření poslanců podvýboru pro dopravu. Co si myslí o jmenování nových členů představenstva ČD Cargo?
foto: Archiv/ČD Cargo
27 / 05 / 2022

RAILTARGET přináší exkluzivní vyjádření poslanců podvýboru pro dopravu ke jmenování nových členů představenstva ČD Cargo. To posilují dva noví manažeři. Prvním z nich je Martin Svojanovský, který má řídit úsek provozu největšího českého nákladního dopravce. Druhým je Zbyszek Waclawik, který bude mít v představenstvu na starosti agendu obchodu.

Poslanec Marek Novák (ANO) komentoval jmenování nového člena představenstva, Zbyszka Waclawika, který v minulosti již v ČD Cargo působil, zastával post člena představenstva a obchodního ředitele společnosti. To však nebyla jediná jeho zkušenost s prací v rámci skupiny ČD. Zbyszek Waclawik pracoval jako marketingový ředitel ČD Telematika nebo předseda představenstva společnosti Koleje Czeskie (pozdější CD Cargo Poland). „Pan Waclawik je známé jméno, je určitě 100 % výhodou, že má znalost mezinárodního trhu, ČD Cargu to jenom prospěje", uvedl poslanec Novák na dotaz redakce RAILTARGET.

Jiří Hájek (STAN) na jmenování nových manažerů oceňuje především jejich zkušenosti: „Zastávám princip německého modelu. V představenstvu mají být odborníci, specialisté, lidé, kteří tu společnost umí řídit a tím pádem posunout v před. Politické funkce by měly zůstat na dozorčí radě, která by měla kontrolovat, doporučovat. Myslím, že to je cesta správným směrem, oba dva jsou kandidáti s letitými zkušenostmi“, uvedl pro RAILTARGET Hájek.

Michael Rataj (STAN) pro redakci RAILTARGET komentoval jmenování nových členů představenstva ČD Cargo s tím, že zkušenost z dané společnosti je výhodou, důležitá je i znalost trhu: „Pokud manažer projde určitou zkušeností ve firmě, kde potom zastává manažerský post, má to nějakou nespornou výhodu, na druhou stranu je důležitý i všeobecný přehled, zkušenosti z dalších společností na trhu. Čas ukáže, zda to bylo dobré rozhodnutí“.

Tagy