EU version

Ermewa posouvá Green Deal na další úroveň: Kanceláře s recyklovaným nábytkem z vlastních vagonů

Ermewa posouvá Green Deal na další úroveň: Kanceláře s recyklovaným nábytkem z vlastních vagonů
foto: Ermewa tiskové materiály/Ermewa posouvá Green Deal na další úroveň: Kanceláře s recyklovaným nábytkem z vlastních vagonů
25 / 04 / 2022

Společnost Ermewa SA, evropský lídr v oblasti pronájmu vagonů, se již několik let aktivně zabývá oběhovým hospodářstvím a snaží se docílit uhlíkové neutrality. V těchto dnech společnost učinila další důležitý krok a vybavila své kanceláře nábytkem vyrobeným z materiálů z vlastních nákladních vozů.

Peter Reinshagen, generální ředitel společnosti Ermewa, nastínil postoj společnosti již v roce 2018 na konferenci v Paříži a zdůraznil, že při pronájmu železničních vozů je třeba dodržovat pět pilířů oběhového hospodářství: konstrukci a design, kontinuální využití, údržbu, renovaci a recyklaci.

Celkově jsou železniční vozy dlouhodobým investičním majetkem, který může zůstat v provozu více než 40 let, ale vždy přijde okamžik, kdy určitý typ železničního vozu přestane být na trhu žádaný, a navzdory zřejmým výhodám renovace a obnovy není toto řešení vždy nejlepší z několika důvodů: nedostatečná rentabilita, nebezpečí dalšího používání a následně vyřazení z provozu. Tyto problémy však nebrání společnosti Ermewa v prosazování jejích cílů šetrných k životnímu prostředí. Díky spolupráci s několika designérskými společnostmi našla vedoucí společnost v oblasti pronájmu železničních vozů jiné způsoby recyklace železničních vozů a vyvinula produkty, které tyto materiály vracejí zpět do hospodářského cyklu. Součástí je i designový nábytek v kancelářích společnosti. Je vyroben ze dřeva z podlah vyřazených železničních vagonů. Proces byl vyvinut ve spolupráci s francouzským partnerem SGM Recyclage.

Z plachty, kterou je zakryta karoserie vozu, se mimo jiné vyrábí praktické doplňky, jako jsou tašky nebo obaly na doklady a karty. Taková řešení ukazují efektivitu a praktičnost oběhového hospodářství, které je zakořeněno v duchu společnosti Ermewa, která neustále čelí novým výzvám v souvislosti se změnou klimatu.

Tagy

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace