EU version

DB Cargo Polska úspěšně implementuje koncept Průmyslu 4.0

DB Cargo Polska úspěšně implementuje koncept Průmyslu 4.0
foto: DB/DB
10 / 07 / 2021

DB Cargo Polska je mezinárodní nákladní železniční dopravce a jeden z největších hráčů na železničním trhu v Polsku. Podnik byl založen v roce 2009 a v současné době tvoří silnou skupinu v segmentu logistiky a dopravy. Společnost se specializuje na přepravu hromadného nákladu, pohonných, speciálních a nadměrných nákladů a v poslední době také na intermodální přepravu, která si rychle získává na popularitě.

Společnost provozuje také závod na výrobu a údržbu kolejových vozidel ve Slezsku (Rybnik), kde letos byla spuštěna jedna z nejmodernějších technologií pro regeneraci dvojkolí, která dle  svého rozsahu a inovace může být brána jako realizace revoluční myšlenky Průmyslu 4.0.

Jedná se o inovativní, automatizovaný, vysoce technologicky vyspělý prostor, který umožňuje údržbu dvojkolí na nejvyšší světový standard – až 10 000 dvojkolí ročně – říká Michał Batko, ředitel správy aktiv, výroby a údržby ve společnosti DB Cargo Polska. .

Linka se skládá z 24 pracovních stanic uspořádaných podél tří nezávislých opraváren. Hlavní linka je místem pro provádění oprav P4 a P5 podle polské DSU (Dokumentace systému údržby) nebo IS1 a IS2 podle systému VPI. Nápravové skříně (IS LU) jsou opraveny na druhé lince, zatímco třetí linka je místem, kde se provádějí opravy IS0 a kontroly EVIC. Celá linka je propojena technologickými kolejemi s gramofony, což umožňuje autonomním bateriovým vozíkům odsunutí dvojkolí mezi pracovní stojany. Celý proces regenerace dvojkolí je plně podporován IT řešeními.

DB Cargo Polska intenzivně investuje do obnovy vlastního vozového parku. Jen v letošním roce společnost zakoupila čtyři moderní vícesystémové lokomotivy Vectron a sedmdesát 80‘ plošinových vozů a dvacet jedna 90' plošinových vozů.

 

Tagy