EU version

Cestující z hořícího vlaku u Olomouce zachránil strojvedoucí s vlakvedoucím. Požár zachvátil kamion a osobní auto

Cestující z hořícího vlaku u Olomouce zachránil strojvedoucí s vlakvedoucím. Požár zachvátil kamion a osobní auto
foto: Drážní inspekce / Public domain/Cestující z hořícího vlaku u Olomouce zachránil strojvedoucí s vlakvedoucím. Požár zachvátil kamion a osobní auto
17 / 10 / 2023

Dnes dopoledne se v Olomouci střetl osobní vlak Os 3542 jedoucí z Hrubé Vody do Olomouce s nákladním automobilem. Nehoda se udála na železničním přejezdu P7519 zabezpečeném světelnou signalizací bez závor, která dle dosavadních zjištění na místě mimořádné události byla v době nehody v činnosti.

V důsledku střetnutí došlo k požáru nákladního a osobního automobilu i osobního vlaku, který při nárazu vykolejil. Při mimořádné události byly zraněny 4 osoby (řidič nákladního automobilu, vlakvedoucí a 2 cestující). Celková škoda byla odhadnuta na 26,1 milionů korun (vlak 15,5 mil., výstražníky 500 tis., nákladní automobil 10 mil., osobní automobil 100 tis.). Škoda na infrastruktuře železniční a tramvajové dráhy zatím vyčíslena nebyla. Drážní inspekce zahájila vlastní šetření této mimořádné události včetně zpracování závěrečné zprávy.

"Chtěl bych vyjádřit obrovský dík našemu vlakvedoucímu a strojvedoucímu, kteří díky své pohotovosti evakuovali cestující z hořícího vlaku, který vzplanul po střetu s kamionem na přejezdu v Olomouci. Díky jejich rychlé reakci nedošlo k tragédii. Jsem nesmírně pyšný, že máme takové kolegy z Českých drah v našem týmu," okomentoval neštěstí Michal Krapinec, generální ředitel a předseda představenstva Českých drah. 

 Zdroj: Drážní inspekce, X.com

Tagy