EU version

Víme první: Změny ve Správní radě Správy železnic pokračují. Kdo rezignoval?

Víme první: Změny ve Správní radě Správy železnic pokračují. Kdo rezignoval?
foto: Archiv/Jan Lička (Piráti)
19 / 07 / 2022

Před několika týdny Vás redakce RAILTARGET informovala o změnách ve Správní radě Správy železnic. V rámci tohoto veletoče zůstali v tomto orgánu jen dva jeho původní členové. Další změny však na sebe nenechaly dlouho čekat, protože jeden z nově jmenovaných členů na svůj post rezignoval.

Tímto členem je nominant Pirátů, Jan Lička. „Na pozici ve Správní radě Správy železnic jsem rezignoval z časových důvodů, protože se momentálně věnujeme Dozimetru v dopravních podnicích a člověk by neměl opouštět rozdělanou práci,“ uvedl Lička pro RAILTARGET. Dopravní expert Pirátů Lička je zároveň zastupitelem Středočeského kraje a místopředseda krajského výboru pro dopravu.

Jeden z nově jmenovaných členů tedy rezignoval, další dvě křesla jsou zatím neobsazená. Jaký bude další personální vývoj ve Správní radě Správy železnic a kdo v ní vlastně působí?

Ve Správní radě z původních členů nadále zůstává Martin Kolovratník. V radě pokračuje i náměstek ministra dopravy Martina Kupky, Ladislav Němec. Nově jmenovaným členem Správní rady, o kterém naše redakce informovala, je Martin Červíček (ODS), hejtman Královehradeckého kraje. Ten má být zároveň i novým předsedou Správní rady. Posledním nově jmenovaným je David Čermák, který v minulosti působil jako ředitel ŘSD.

Situaci okolo Správní rady Správy železnic budeme nadále sledovat.

Tagy