EU version

Víme první: Šéfka Odboru péče o zaměstnance ČD byla odvolána, personální agendu bude řídit Havelková

Víme první: Šéfka Odboru péče o zaměstnance ČD byla odvolána, personální agendu bude řídit Havelková
foto: Linkedin Blanka Havelková/ Martin96/Víme první: Šéfka Odboru péče o zaměstnance ČD byla odvolána, personální agendu bude řídit Havelková
10 / 03 / 2022

Další personální změny v Českých drahách na sebe nenechaly dlouho čekat. Dosavadní šéfka Odboru péče o zaměstnance, Monika Horáková, byla tento týden odvolána představenstvem ČD ze své funkce. Její agendu bude řídit Blanka Havelková, která zaštiťuje v představenstvu ČD právě oblast personalistiky.

Monika Horáková působila před svým příchodem do ČD například v ČEPRO, Siemens nebo Českém Telecomu. Pro České dráhy začala pracovat těsně před vypuknutím covidové pandemie a svou funkci zastávala dva roky. Personální oblast je však pro národního dopravce momentálně natolik klíčová, že jí chce mít pěvně ve svých rukou přímo Blanka Havelková. Ta byla do představenstva jmenována právě s ohledem na její velké zkušenosti v HR sektoru.

Sama Havelková v exkluzivním vyjádření pro RAILTARGET význam personální agendy pro národního dopravce potvrdila: „Lidské zdroje vnímáme jako velmi důležité a myslíme si, že zaměstnanci by měli mít své zastoupení i v představenstvu.“

Havelková dlouhodobě vedla společnost DVI, která zajišťuje vzdělávání v oblasti železniční dopravy nebo psychologické poradenství a diagnostiku. Jedná se o společnost s ročním obratem okolo 100 milionů korun, která zaměstnává 83 lidí a poskytuje školení pro certifikaci i soukromým dopravcům.

Tagy