EU version

Válka na Ukrajině: Rusové postavili třiceti kilometrovou barikádu! Tvoří ji stovky vagonů

Válka na Ukrajině: Rusové postavili třiceti kilometrovou barikádu! Tvoří ji stovky vagonů
foto: Maxim Melnikov / CC0 / Wikimedia commons/train station and tracks
19 / 02 / 2024

Rusko postavilo unikátní vlak, známý také jako carský vlak, který se skládá z několika typů vagonů. A k čemu slouží tato obrovská vlaková stěna? K ochraně Donbasu před ukrajinskými obrannými silami.

Rusko postavilo v Donbasu 30 kilometrů dlouhý vlak, který má neuvěřitelných 2100 vagonů. Tento vlak má sloužit jako bariéra proti případným útokům ukrajinských sil v okupované Doněcké oblasti.

Kanál UA DeepState uvedl, že Rusové na stavbu pravděpodobně použili kolejová vozidla, která ukradli z dočasně okupovaných území. Podle dostupných informací začali vlak stavět v červenci 2023. Jak vlak postupně sestavují, je dokonce vidět na satelitních snímcích z posledních devíti měsíců.

Tento krok Ruska by měl podle analytiků zmařit postup ukrajinských obranných sil směrem k Mariupolu. Jedná se o samostatnou obrannou linii, protože je neuvěřitelně obtížné poškodit, zničit nebo vyhodit do povětří 30kilometrový vlak nebo masu kovu. Z Olenivky do Volnovachy se táhne souvislý pás nákladních vagonů. Vozy jsou překážkou, zejména pokud nejsou prázdné.

Zdroj: standard.sk, Novinky.cz

Tagy