EU version

Seznamte se s CRIntermodal, průkopníkem intermodální přepravy v Číně

Seznamte se s CRIntermodal, průkopníkem intermodální přepravy v Číně
foto: crintermodal.com/Seznamte se s CRIntermodal, průkopníkem intermodální přepravy v Číně
26 / 07 / 2023

China United International Rail Containers Co., Ltd (CRIntermodal), čínsko-zahraniční společný podnik schválený Ministerstvem obchodu Čínské lidové republiky a Státní správou pro průmysl a obchod, představuje společnou investici společností CRCT, NWS, PSA, CIMC a DBAG v celkové výši 12 miliard RMB. Společnost CRIntermodal, která hraje klíčovou roli v národním plánu "jedenácté pětiletky", nese odpovědnost za výstavbu a provoz 18 železničních kontejnerových terminálů. V současné době je v provozu 12 terminálů, včetně terminálů ve velkých městech, jako jsou Kunming, Chongqing a Chengdu, a připravuje se výstavba terminálu v Guangzhou, čímž se vytváří pevná národní síť pro provoz železničních kontejnerů.

Intermodální kontejnerová přeprava v Číně, která je kombinací železniční a silniční dopravy spolu s využitím moderních kontejnerů, slibuje významné výhody ve srovnání s běžnou přepravou v jednom druhu dopravy. Díky nákladním automobilům, které zajišťují dostupnost vzdálených míst, a blokovým vlakovým službám, které snižují náklady na dlouhé vzdálenosti, je tato metoda ekologickým a nákladově efektivním řešením, které minimalizuje dobu překládky a poškození nákladu. Vzhledem k migraci výrobních zařízení z pobřeží do střední a severovýchodní Číny vykazuje intermodální kontejnerová přeprava, která má výhodu na střední a dlouhé vzdálenosti, obrovský potenciál. Ministerstvo železnic zahájilo ambiciózní investiční program na překonání úzkých míst v infrastruktuře, přičemž plánuje vybudovat 12 000 km vyhrazených tratí pro osobní dopravu a dosáhnout výrazného zvýšení elektrifikace a rozšíření jednoduchých tratí na dvojité.

Osmnáct terminálů společnosti CRIntermodal je strategicky umístěno na významných hospodářských a dopravních uzlech v Číně, z nichž devět je v současné době v provozu a ostatní budou dokončeny v nadcházejících letech. Každý terminál bude vybaven výkonnými portálovými jeřáby a moderními zakladači pro rychlou nakládku a vykládku vlaků a nákladních vozidel. Díky dostatečné délce kolejí pro vlaky maximální délky bude eliminováno zbytečné posunování. Rozsáhlé sklady, depa, opravny a další zařízení související s dodavatelským řetězcem navíc zajistí, že společnost CRIntermodal bude moci poskytovat komplexní služby odpovídající nejmodernějšímu logistickému centru, čímž posílí svůj závazek zlepšit čínskou intermodální kontejnerovou přepravu.

Zdroj informace: CRIntermodal

Tagy