EU version

LIBERTY odstaví poslední pec. Dodavatelům došla trpělivost a podávají žalobu

LIBERTY odstaví poslední pec. Dodavatelům došla trpělivost a podávají žalobu
foto: Liberty Ostrava / Public domain/LIBERTY odstaví poslední pec. Dodavatelům došla trpělivost a podávají žalobu
20 / 10 / 2023

V ostravském areálu huti LIBERTY je aktuálně v provozu jediná pec, i ta bude podle informací redakce vypnuta. Dramatická situace tak nabírá na obrátkách. Odbory bijí na poplach, lidé se bojí o práci. Ostravská huť LIBERTY dluží nejenom státu ale i svým dodavatelům. Těm podle exkluzivních informací redakce RAILTARGET došla trpělivost a podávají na huť žalobu.

Poslední aktivní pec v huti LIBERTY v Ostravě bude příští týden vypnuta. Vedení společnosti tak rozhodlo údajně proto, aby bylo možné realizovat nezbytné opravy a údržbu tak, aby byla zajištěna maximální spolehlivost této pece. Je však nutné připomenout, že pod stejným argumentem došlo k vypnutí druhé pece před rokem. Od té doby nebyla spuštěna.

„Z důvodu nedostatečné poptávky v celé Evropě, která je i nadále ovlivňována makroekonomickými faktory, LIBERTY Ostrava dočasně odstaví vysokou peč č. 3,“ řekla médiím tisková mluvčí LIBERTY Ostrava, Kateřina Zajíčková.

Zůstane poslední aktivní pec huti LIBERTY vypnutá dlouhodobě, stejně jako ta předchozí, nebo se bude skutečně jednat o krátkodobou odstávku pouze za účelem modernizace a údržby? To je otázka, na kterou se těžko hledá odpověď, vedení huti mlží.

Liberty Ostrava / Public domain

Podle některých zdrojů redakce RAILTARGET by se v budoucnu měla v ostravské huti LIBERTY zpracovávat pouze následná výroba. Pokud by k tomu skutečně došlo, vyvstává otázka, zda nedojde k propouštění zaměstnanců huti. Toho se samozřejmě bojí i odbory LIBERTY.

Obrovským tématem jsou i dluhy ostravské huti. Jak už jsme Vás informovali (čtěte zde). Podle exkluzivních informací redakce RAILTARGET došla dodavatelům trpělivost a podávají na ostravskou LIBERTY žalobu. Dlouhodobě nezaplacené faktury totiž dostávají některé společnosti doslova do existenčních problémů.

Napjatou situaci kolem ostravské huti LIBERTY budeme nadále sledovat.

Zdroj: Redakce, Liberty Ostrava

Tagy