EU version

Kupka by měl mít odvahu s šíbry vyrazit dveře, komentuje kauzu kampeličky exministr Havlíček

Kupka by měl mít odvahu s šíbry vyrazit dveře, komentuje kauzu kampeličky exministr Havlíček
foto: FB Karel Havlíček / public domain /Karel Havlíček
05 / 04 / 2024

Kampelička je megaprůšvih ODS, krytý přímo premiérem, říká v exkluzivním vyjádření pro RAILTARGET exministr dopravy Karel Havlíček (ANO) v kontextu dopadů na strategickou státní společnost ČD-Telematika.

Exkluzivní vyjádření exministra Karla Havlíčka (ANO):

Je to smutná podívaná. Fialova kampelička je megaprůšvih premiéra a řady dalších lidí z ODS. Vůbec přitom nejde o profesorskou popletenost, ale o to, co se vlastně v kampeličce, kryté Petrem Fialou, dělo.

Fungovali jako sektářský finanční klub bývalých a současných lidí z ODS, napojených na podsvětí, tajné služby a politiky. Netransparentní machinace, praní peněz, skryté financování politické strany i kampaně premiéra Restart Česka.

Nyní to dostává další rozměr. Lidé z kampeličky jsou dosazováni do významných pozic státních podniků, bez výběrového řízení. Jiní zase kontrolují, kdo bude vybrán na pozici GR ČD.

Problém přitom není, jestli jsou kompetentní či nikoli, to snad nikdo nezpochybňuje. Zvrácené je to, že se z tohoto podezřelého klubu lobbistů stávala nebezpečná chobotnice. To je znak mafiozniho chování, které kryl přímo premiér. Jestli to věděl, musí skončit. Pokud ne, je patrné, že netuší, co se odehrává v jeho bezprostředním okolí.

A ministr Kupka má být razantní a neskákat podle Bahbouha. Má mít odvahu s šíbry vyrazit dveře a má si rozhodovat sám.

V Českých drahách se totiž ukazuje propojení členů Podnikatelské družstevní záložny a veřejného sektoru. V záložně měl v minulosti peníze uložené i premiér Petr Fiala (ODS) a "jeho" lidi.

V čele strategické státní společnosti ČD-Telematika, v rámci státem vlastněné skupiny České dráhy, stojí už druhým rokem muž, jenž má blízko k Podnikatelské družstevní záložně (PDZ), tedy ke kampeličce, uvedl server Seznam Zprávy. Tu v minulých letech využíval premiér Petr Fiala společně s dalšími politiky ODS.

Data z poloviny března ukazují, že centrální banka tehdy oznámila, že z důvodu závažných nedostatku v činnosti peněžního mikroústavu zahájila řízení směřující k odebrání licence.

Zdroj: Redakce RT; Seznam Zprávy; Karel Havlíček 

Tagy