EU version

České dráhy sbírají mezinárodní ocenění, v Česku jsou Nejdůvěryhodnější značkou

České dráhy sbírají mezinárodní ocenění, v Česku jsou Nejdůvěryhodnější značkou
foto: České dráhy / Public domain/České dráhy
14 / 11 / 2023

České dráhy po roce opět uspěly a zvítězily v anketě Nejdůvěryhodnější značka 2023, a to v kategorii Poskytovatel dopravních služeb. Národní dopravce tak obhájil své loňské vítězství a celkově už v této anketě posbíral šest cen.

V rámci devátého ročníku ankety hodnotily 4 000 českých spotřebitelů téměř 900 značek nominovaných automaticky na základě prodejů. Kategorií bylo 92 a v každé  byl vždy jen jeden vítěz, což je zárukou, že oceněné značky jsou opravdu silné a důvěryhodné. Nezávislá anketa zaměřená na spotřebitelskou důvěru zahrnuje kategorie napříč všemi oblastmi života, od služeb přes výrobce a prodejce potravin a spotřebního zboží až po lékárenské produkty, stavebniny nebo instituce. Slavnostní vyhlášení Nejdůvěryhodnějších značek za rok 2023 proběhlo včera na slavnostním galavečeru v prostorách České národní banky.

České dráhy / Public domain
 
Mezi oceněnými značkami se každoročně objevují jak ty nové, tak i ty osvědčené, které si drží svoji pozici a v hodnocení spotřebitelů se na prvních místech umisťují pravidelně. „Jsme rádi, že se mezi oceněné značky řadí i České dráhy a velmi si vážíme důvěry našich zákazníků,“ říká Michal Krapinec, předseda představenstva a generální ředitel Českých drah, a dodává: „Po našich nedávných mezinárodních úspěších je pro nás obzvlášť potěšující získat ocenění i na domácí půdě. Titul Nejdůvěryhodnější značka 2023 v kategorii poskytovatelů dopravních služeb vnímáme jako důkaz, že naše služby a zlepšování zákaznické spokojenosti jsou ceněny nejen na mezinárodní, ale i na domácí úrovni. Je to zároveň závazek budoucna – slib, že budeme i nadále pracovat na tom, abychom byli pro naše zákazníky férovým a spolehlivým dopravcem. Současně bych chtěl poděkovat všem našim zaměstnancům, kteří jsou skutečným základem tohoto úspěchu.“

České dráhy před měsícem získaly také prestižní mezinárodní cenu World Passenger Award 2023 na světovém fóru World Passenger Festival 2023 ve Vídni a opakovaně získaly různá ocenění v oblasti rozvoje svých digitálních služeb, např. pro aplikaci Můj vlak. To dokazuje, že jsou České dráhy stále lídrem v oblasti rozvoje služeb na české železnici a ve střední Evropě.

Zdroj: České dráhy

Tagy