foto: Gov.pl / Public domain/Den polské logistiky 2022
Návštěvníkům se brány Velvyslanectví Polské logistiky v Praze otevřou při příležitosti Dne polské logistiky již zítra. Již tradiční události se zúčastní například polský stavební gigant BUDIMEX.
Organizátoři akce týkající se spolupráce Polska s Českou republikou v oblasti dopravy a logistiky, připravili čtyři panelové diskuse, které se budou zaměřovat na inovace a aktuální výzvy této důležité spolupráce. Jedním z významných účastníků této celodenní akce bude polský stavební gigant BUDIMEX, který náleží mezi největší hráče ve světě stavebnictví a nově se dostává i na československý infrastrukturní trh.
Tato akce je klíčovou nejen z důvodu spolupráce Polska s Českou republikou v oblasti dopravy a logistiky, ale právě také z pohledu infrastrukturního. Například ministr dopravy Martin Kupka opakovaně používá Polsko jako vzor pro české infrastrukturní stavby. Není se čemu divit. Podle dat zveřejněných v televizních politických debatách se v Polsku staví levněji i rychleji, o čemž jsme již dříve informovali například zde.
První panelové diskuse s názvem Univerzalismus polských přístavů – pravidelné námořní spojení jako záruka dodávek z/do České republiky se mimo jiné zúčastní Jakub Koczara ze Správy námořního přístavu v Gdyni. Logistická nabídka baltských operátorů je v pořadí druhou diskusí, které se bude účastnit Jan Sechter z české hospodářské komory a Marcin Kamola z Baltic Hub.
Členové Poslanecké sněmovny ČR, Ondřej Lochman a Martin Kolovratník, se zapojí ve třetí panelové diskusi, která se bude zabývat výstavbou rychlostních silnic a modernizací tratí v Polsku. Posledním probíraným tématem budou Nové provozní modely a podpora přeshraničního obchodu. Slova se při tomto pojednávání chopí například Adam Tomczak z Allegro a zástupci české státní správy a parlamentu.
Zdroj: SPČR
Tagy