Na Slovensku se už roky neinvestuje do nových tratí. Díky tomu jich až 35 % neodpovídá vyhovujícímu stavu a železniční infrastruktura postupně degraduje. Na zprávu Nejvyššího kontrolního úřadu o stavu železnic reagoval resort dopravy tvrzením, že chce situaci řešit a stát potřebuje do železnic více investovat.